Kto sme

Turistický oddiel Prielom je dobrovoľným občianskym združením, ktoré vytvára podmienky pre aktívnu turistiku a ochranu prírody. Jeho prvoradým poslaním je zabezpečovanie a organizácia pohybu v prírode, ochrana prírody a práca s deťmi. Organizačne oddiel spadá pod Klub slovenských turistov.

Prečo Prielom

Máloktorá krajina sveta sa môže vzhľadom na svoju malú rozlohu pochváliť toľkými prírodnými krásami a zaujímavosťami ako Slovensko. My máme to šťastie, že žijeme v bezprostrednej blízkosti Slovenského raja. S tým súvisí aj náš názov, ktorý sme si požičali od jeho najväčšieho kaňonu - Prielomu Hornádu.

O čo nám ide

Vzťah k prírode sa snažíme získavať pobytom v nej a spoznávaním jej zákonitostí. V dnešnej dobe, ktorá neustále útočí na človeka svojim hlukom, kde sa príroda stráca v prospech civilizácie, objavujeme jej krásu, rozmanitosť, hľadáme v nej pokoj, relaxáciu a novú energiu pre návrat do uponáhľaného sveta.

Čo robíme

Každý má iné koníčky. Medzi tie naše patrí bežná turistika, vysokohorská turistika (VHT), beh na lyžiach, cyklistika, návštevy jaskýň, aktivity na vode a pod. Pravidelne robíme akciu čistenie roklín Slovenského raja. Činnosť oddielu je celoročná. Organizujeme väčšinou jednodňové, alebo víkendové akcie najmä v oblasti Slovenenského raja, Vysokých a Nízkych Tatier. V lete sme sa zúčastnili niekoľkých VHT akcií v Alpách. Akcie sa volia podľa povahy, kondičky, času a kamarátov. Každé dobrodružstvo ale niečo stojí - nepohodlie, námahu, vyžaduje vôľu. Vieme že všetko čo ponúkame, nie je pre každého. Každý je však pozvaný, aby si to vyskúšal, alebo sa naučil to, čo my vieme a on ešte nie ;-)